Sprievodné súťaže na rok 2023

Najkrajšia fotografia Slovenskej prírody 2023 – je súťaž pre nádejných fotografov, ktorá sa teší veľkej obľube. Veď len v minulom roku 62 súťažných záberov (v užšom finále už len 30) získalo od vás až 1605 hlasov.
Počas čistiacich akcií sa určite dostanete aj na miesta, ktoré vás očaria. Momenty, ktoré ste zachytili počas dobrovoľníckych aktivít a výletov do prírody môžete prihlásiť do tejto súťaže a možno sa dočkáte ocenenia! Súťažiť môžu všetci účastníci projektu –žiaci, pedagógovia, aj ľudia z radov mimoškolských zamestnancov.

Naj video 200 ton 2023 – keďže mobil máte (bohužiaľ) väčšinou vždy pri sebe, využite ho a natočte zaujímavé a originálne video z vašej aktivity alebo výletu. Máte toho viac? Zostrihajte zábery a vytvorte zaujímavý film. Video by nemalo mať viac ako 90 sekúnd. Môžete ho doplniť komentárom, hudbou, animáciami podľa ľubovôle. Vyhráva tvorivosť a myšlienka.

Najaktívnejšia škola, organizácia – spomedzi všetkých zapojených škôl vyhodnotíme tie, ktoré budú mať najvyššie konto vyzbieraného odpadu. Nebojte sa, zohľadníme aj množstvo zapojených žiakov a množstvo uskutočnených aktivít. Tri najaktívnejšie školy získajú turistický ruksak naplnený množstvom užitočných vecí.

Poznávací zájazd – je určený pre žiakov aj pedagógov škôl, ktoré vykazovali počas roku najväčšiu snahu a kreativitu. Približne trojdňový zájazd by sa uskutočnil v októbri 2023 do niektorej z menej navštevovaných častí klenotov našej prírody (Malá Fatra, Veľká Fatra, Slovenský Kras…). Akcia je náročná na logistiku a výber žiakov (ZŠ – SŠ), uskutoční sa v prípade priaznivých okolností a záujmu oslovených škôl.