Najkrajšia fotografia prírody 2022

Jeseň so svojimi farbami je mimoriadne fotogenická. Aj preto je začiatok novembra vhodný na fotografickú súťaž, v ktorej sa vraciame ku aktivitám, výletom a momentom, ktoré účastníkmi projektu zažili v roku 2022.

Dostali sme od vás 62 skvelých záberov od 24 autorov z 11 škôl. Museli sme preto urobiť semifinálové kolo, cez ktoré prešlo do finále 30 fotografií, pričom každá zo zúčastnených škôl má vo finále aspoň 1 želiezko v ohni.

Hlasovanie na facebooku projektu sa začína v pondelok 7. novembra 2022 a ukončené bude 18. novembra 2022 o 21.00 hod. Fotografii, ktorá vás osloví jednoducho dajte laik. Nepísaným pravidlom (v prípade porotcom záväzným!) je, že lajknúť by ste mali maximálne 3 fotky. Počty laikov pri jednotlivých fotografiách sa zaznamenajú, dopočítajú sa hlasy porotcov (hlas porotcu má váhu 10 lajkov) a následne sa určí poradie na prvých troch miestach. Odovzdanie cien zrealizujeme na prelome novembra a decembra.

Tak poďme na to! Pomôžte nám vybrať ten naozaj najkrajší záber!

Porotcovia súťaže:

O odborné posúdenie fotografií sa tento rok postará naozaj „nadupaná“ zostava porotcov:

Lívia Godová – redaktorka Rádia Regina

Peter Huňor – manažér, ekonóm

Dávid Kidala – grafik digitálnych médií, fotograf

Jakub Kováč – propagačný grafik

Imrich Mako – novinár, publicista

Ján Mašlanka – pedagóg, amatérsky fotograf

Natália Nálešníková – manažment, amatérska fotografka

Rastislav Siekel – IT špecialista, amatérsky fotograf

Igor Šesták – riaditeľ SOŠD Vranov

František Vaterka – fotograf, grafik

            Pri posúdení fotografií sa budú zameriavať na technickú, kompozičnú a estetickú úroveň záberu a na jeho výpovednú hodnotu vzhľadom ku projektu, jeho myšlienke a zameraniu súťaže.