Štartovacie balíky na ceste k vám…

Milí priatelia,

niektorí ste sa už pustili do jarného upratovania v lesoch okolo nás, iní sa na to pripravujete. Ospravedlňujeme sa, že tento rok trochu meškáme s odosielaním štartovacích balíčkov, kvôli čisto našim technicko – logistickým problémom. Našťastie sa opäť našli dobrí ľudia, ktorí nám pomohli a vďaka nim sme mohli začať s rozposielaním zásielok smerom k účastníkom projektu.

Veľké poďakovanie patrí pani Marte Jančíkovej a firme DMJ MARKET PLUS s.r.o., ktorá nás sponzorsky vybavila pevnými plastovými vrecami na odpad, pánovi Jurajovi Gdovinovi a firme WINTEX s.r.o. Vranov nad Topľou, odkiaľ sme sponzorsky dostali rukavice 4 veľkostí, takže je postarané o usilovné ruky malých aj väčších dobrovoľníkov.

Veľmi nás potešila aj najnovšia správa z Pezinka, ktorá hovorí o tom, že Revia – Malokarpatská komunitná nadácia, nám aj tento rok zachová priazeň a finančne podporí naše aktivity!   

Do týchto chvíľ sa prihlásilo 43 škôl a združení a 5439 dobrovoľníkov je ochotných zabojovať s odpadom povaľujúcim sa po Slovenských lesoch a lúkach. Veľmi sa z toho tešíme a pripomíname, že dvere projektu pre tento rok ešte nezatvárame pred nikým, nové prihlášky akceptujeme až do 3. mája 2024!

Prajeme všetkým krásne, pokojné, duchovné a požehnané prežitie Veľkonočných sviatkov. Po nich sa už môžeme naplno rozbehnúť do prírody, užívať si jej krásu a pomáhať jej riešiť problémy. Nechajme sa inšpirovať skvelými marcovými aktivitami Z Lipan, Bobrova, Rejdovej, Malých Levárov, Soli, Vranova nad Topľou, Klátovej Novej Vsi, či Dolného Kubína – Kňažej. Veď počas nich zmizli z prírody viac ako 3 tony odpadu!